Zakończył się okres Bożego Narodzenia i czas śpiewania kolęd.  

Po raz ostatni zabrzmiały one w naszym kościele w niedzielę 19 stycznia.

Na Mszy św. godz. 12:00 śpiewał chór męski „Kompania Druha Stuligrosza”. To dawni uczniowie prof. Stefana Stuligrosza, którzy postanowiliśmy kontynuować tę śpiewaczą tradycję już jako dojrzali mężczyźni w chórze amatorskim.
Po liturgii chór zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy.

Po południu odbył się Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi parafialnej oraz zaproszonych osób. Wysłuchaliśmy nastrojowej pieśni „Maryjo czy Ty wiesz?” w wykonaniu Zofii Kromolickiej oraz kolęd w wykonaniu Anny Chwalczyńskiej „Oto o północy” i „Z wysokiego nieba”.
Usłyszeliśmy też „Cichą noc” oraz „Gloria in excelsis Deo” w języku w języku suahili w wykonaniu kleryka Hilarego (z Kenii).
 


Czy pójdą przywitać Boga?

Wierszem polskiego poety Jerzego Lieberta powitano mieszkańców Puszczykowa i zaproszonych gości, którzy w niedzielne popołudnie, 12 stycznia, przybyli do sali Jana Pawła II, żeby obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie. Chętni uczniowie wcielili się w różne role, aby przybliżyć historię związaną z narodzeniem Zbawiciela. W tym roku widzowie mogli zobaczyć zmagania dobra ze złem, czyli walkę Lucyfera z Aniołem Stróżem. Nie zabrakło też archaniołów, diabłów, Mędrców ze Wschodu, Heroda i jego żołnierzy.

(zobacz zdjęcia w Galerii...)


 

Msze Święte

Niedziele i Święta:
  7:00
  9:00
10:30
12:00
18:00

Dni powszednie:
  7:00
18:00 

Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele  prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki.

Biuro parafialne
                            czynne
poniedziałek: 16:00-17:00
środę10:00-11:00
           i 16:00-17:00

piątek: 16:00-17:00


Sprawy pilne prosimy
uprzednio zgłaszać
telefonicznie.


tel. 61 8133 135