Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. (Mk 6,31).


Droga Siostro, Bracie,
każdy bez wyjątku, potrzebuje trochę odpocząć. Zapewne niektórzy wyjadą na wakacje, by oderwać się od codzienności i zregenerować siły. Zachwyć się pięknem natury! Znajdź też chwile na medytację, refleksję i indywidualną rozmowę z Panem Bogiem.

Czas wakacyjnych wędrówek, to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę na piękno przydrożnych krzyży, czy kapliczek. Nie śpiesz się, masz przecież odpocząć. Zatrzymaj się, aby się pomodlić. Jeśli możesz, zrób zdjęcie i podziel się z nami, aby inni mogli też zobaczyć miejsce, w którym byłeś.
Małe i duże kapliczki mają różne kształty i wykonane są z różnych materiałów. Drewniane i murowane, pomalowane lub surowe, kamienne i pięknie rzeźbione. Gospodarze ustawiali je w ogrodach, jako wyraz wdzięczności za otrzymane łaski. Są też kapliczki wzniesione ku czci świętych. Każda ma swoją historię i związana jest z tradycją danej wioski, czy regionu.
Również polne krzyże, spotkasz je przy drogach prawie w każdej wiosce. Duże, drewniane lub kamienne zostały postawione, by przypominać, że wszystko mamy z ręki Boga. Czasem małe, drewniane wiszą na przydrożnych drzewach lub słupach. Ludzie pragną by Chrystus towarzyszył im w codziennej pracy i na szlakach górskich wędrówek.
Zazwyczaj miejsca te są czyste, uporządkowane, ale zdarzają się też zaniedbane, opuszczone, albo zdezelowane. Stare krzyże zniszczone przez wiatr i deszcz ciągle jednak są świadkami obecności Boga pośród swego ludu.

Drodzy Parafianie,
zachęcamy Was do przysyłania fotografii z letnich wędrówek, które ilustrują ciekawe zakątki związane z naszą wiarą. Piękne przydrożne krzyże lub polne kapliczki, obrazy, figury świętych, klasztory, sanktuaria. Pokażcie tym, którzy nie mogli wyjechać niezwykłe, urocze zakątki Polski, czy świata.


   Jak przysłać zdjęcie z wakacji ?    szczegóły tutaj >>>
Msze Święte

Niedziele i Święta:
  7:00
  9:00
10:30
12:00
20:00
( lipiec i sierpień )

Dni powszednie:
  7:00
18:00 

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dotyczy :
osób w podeszłym wieku
kobiet w stanie błogosławionym
osób z objawami infekcji
osób, które czują obawę przed zarażeniem

Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele  prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki.


Biuro parafialne
(aż do odwołania)


czynne tylko
w środę: 16:00-17:00


Sprawy pilne prosimy
uprzednio zgłaszać
telefonicznie.


tel. 61 8133 135