XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
5 lipca  2015 r.   /Rok B/

 

1. Rozpoczęły się wakacje. Papież Franciszek na jednej z ostatnich środowych audiencji zwrócił się do Polaków, mówiąc: „ Drodzy bracia i siostry, wchodząc w okres letnich wakacji pamiętajmy, że ten czas jest nam dany przez Boga dla dobrego odpoczynku fizycznego, ale także dla duchowej odnowy i dla umacniania więzi z członkami rodziny, z przyjaciółmi i z samym Bogiem. Nigdy nie zapominajcie o modlitwie, o niedzielnej Mszy św. i o dziełach miłosierdzia dla tych, którzy go potrzebują.”

2. Organizujemy wyjazd na jednodniowe rekolekcje pod hasłem „Jezus na stadionie – w mocy Ducha”, prowadzone przez o. Johna Bashobora w dniu, 18 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Koszt 130 zł. Zapisy i szczegóły u o. Sławka w zakrystii lub Domu Zakonnym.

3. Pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy organizowana przez sympatyków w dniach 11 i 12 lipca. Koszt z noclegiem 120 zł. Zapisy pod nr tel. 696 307 101.

4. W tym miesiącu mija 5 lat od dnia wydania pierwszego numeru „Słowa”, naszego parafialnego pisma noszącego podtytuł - od słowa bliźniego do Słowa Bożego. To pisane słowo bliźniego w formie świadectw wiary oraz informacji z życia Parafii  docierało przez  5 lat do naszych domów dzięki bezinteresownej pracy zespołu kolporterów. W imieniu wszystkich Czytelników składamy dzisiaj serdeczne -  Bóg zapłać - na ręce redakcji oraz dla tych organizatorów kolportażu, którzy realizowali to zadanie, często z pomocą rodzin, przez całe 5 lat. Są to panie:  Malwina Jakubiak, Aleksandra Jerzykiewicz, Halina Schulz, Maria Wosicka i Irena Żarna oraz panowie Zbigniew Białkowski, Tadeusz Blumczyński, Mieczysław Czajka, Piotr Habernik, Józef Kowalewski, Krzysztof Kwiatkowski, Krzysztof Paszkowski, Paweł Rochowiak, Tadeusz Szkudlarz, Stanisław Taraszkiewicz i Jerzy Zawartowski. Módlmy się w ich intencji. Kolejny 22 numer ukaże się wkrótce.

5. Wychodząc z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych.

6. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą:

    śp. Janinę Szczepaniak, l. 79 z ul. Kochanowskiego

                                           Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……