NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY
22 maja 2016 r.   /Rok C/

 

1. Dziś, UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY.

2. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wszystkich sponsorów naszego XIII PARAFIALNEGO PIKNIKU RODZINNEGO, który rozpoczniemy po zakończonej Mszy św. Piknik połączony jest z loterią misyjną. Dochód z loterii przeznaczony jest częściowo na pomoc w organizacji stażów misyjnych dla kleryków naszego seminarium i na cele parafialne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. O godz. 16.00 wystąpi zespół Capella Zamku Rydzyńskiego, a o godz. 17.30 nasza schola parafialna.  Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo majowe na placu festynu, następnie losowanie głównych nagród. W losowaniu biorą udział wszystkie losy. Szczegółowy program na plakatach.

3. W  najbliższe poniedziałki - 23, 30 maja o g. 11.00 – zapraszamy na „Śpiewnik domowy” do kawiarenki parafialnej.

4. W czwartek, 26 maja — Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, po procesji ok. 12.00 i 18.00. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się w Parafii  Matki Boskiej Wniebowziętej o godz. 10.15 i zakończy się tradycyjnie Mszą św. w naszym kościele. Przejdziemy ulicami: Kościelną, Poznańską, Kopernika, Kasprowicza i Dworcową. Prosimy parafian o  przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych już miejscach oraz przystrojenie swoich posesji na trasie procesji. Zapewniamy transport autobusem pomiędzy parafiami, w dwóch turach od godz. 9.45 oraz po procesji i po Mszy św. Prosimy parafian o przynoszenie kwiatków do sypania, do kosza w kruchcie kościoła. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziewczynki zapraszamy na próbę sypania kwiatków w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

5. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. W poniedziałki i środy o godz. 16.30 nabożeństwo majowe dla dzieci.

6. W przyszłym tygodniu, w niedzielę, gościć będziemy kleryków naszego Misyjnego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.

7. W związku z przygotowaniami do wydarzeń w Poznaniu w dniach 23 i 24 lipca br. w ramach Światowych Dni Młodzieży, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje nabór wolontariuszy krótkoterminowych. Zgłoszenia w zakrystii.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero ogłoszeń parafialnych. W Przewodniku Katolickim: Jezus pośród nas – dlaczego świętujemy Boże Ciało? O jakiej Europie marzy Papież? – rady Franciszka, nie tylko dla polityków. Ponadto: Jesteśmy zwycięzcami – wywiad z charyzmatykiem, Alanem Amesem, który mówi, jakie zadania daje Jezus współczesnym katolikom? Skuteczna Święta – prawdziwe historie o wstawiennictwie św. Rity. Ten, którego imię można wymawiać – czy współcześni Niemcy na nowo fascynują się postacią Adolfa Hitlera?