IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA
22 kwietnia  2018   /Rok B /

 

1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek po Mszach św. przeznaczone są na potrzeby naszego Seminarium Zakonnego w Bydgoszczy i Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. Jutro, 23 kwietnia, uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

3. W poniedziałek, zapraszamy do kawiarenki parafialnej o godz. 10,30 na „Śpiewnik domowy”.

4. W środę, 25 kwietnia św. Marka Ewangelisty, dzień imienin O. Proboszcza. Pamiętajmy w swoich modlitwach o solenizancie.

5. Już dziś informujemy, że tegoroczny Piknik Rodziny z loterią misyjną organizujemy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w niedzielę, 20 maja. Prosimy o składanie fantów na loterię.

6. KSM naszej parafii prowadzi akcję „Pieluszka dla maluszka”. Jej celem jest zbiórka pieluch i pieluchomajtek, które można składać do oznaczonego kartonu stojącego w kruchcie kościoła.

7. Koperty na Daninę Diecezjalną wyłożone są na półce obok gazet. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

8. Wychodząc z kościoła, do nabycia „Przewodnik Katolicki” w cenie 6 zł do którego dołączony jest dodatek: „ 5 minut z Bogiem” modlitewnik na każdy dzień maja oraz ksero ogłoszeń.

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego:

    śp. Włodzimierza Jakubowskiego, l. 75 z ul. Bema

                                                                  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……