XXI NIEDZIELA  ZWYKŁA
21 sierpnia 2016 r.   /Rok C/

 

l. W piątek, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej, patronki naszego dolnego kościoła. Po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00, odnowienie Jasnogórskich ślubów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Uczniowie z najuboższych rodzin naszej parafii, przez cały rok szkolny mogą korzystać z obiadów, dzięki sponsorom, którymi są Parafianie i nie tylko. Także w nowym roku szkolnym, który niebawem się zaczyna, musimy się też zatroszczyć aby żadne dziecko nie chodziło głodne, dlatego w przyszłą niedzielę, 28 sierpnia po Mszach św. wolontariusze Caritas będą zbierali ofiary do puszek na obiady i przybory szkolne dla będących w potrzebie uczniów naszych szkół. Już dziś, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj, 90-tą rocznicę urodzin obchodzi Ks. Kard. Marian Jaworski, Honorowy Obywatel Miasta Puszczykowa. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwie wszystkich mieszkańców.

4. W drugą niedzielę miesiąca, zebraliśmy 5371,20 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na dalszą spłatę naszych zobowiązań za wykonane prace w naszym nowym domu parafialnym.

5. W sobotę, 3 września zapraszamy na „Lednicę Seniora”. Spotkanie na Polach Lednickich rozpocznie się o godz. 12.00. Wyjazd z parkingu o g. 10.00. Zapisy chętnych na wyjazd w zakrystii lub u organizatora (Jolenta Strabel tel. 600352103). Koszt 25 zł.

6. Zapraszam do udziału w X Pieszej Pielgrzymce z Puszczykowa do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach. Wyjście w niedzielę, 11 września br. o godz. 4.00. Zapisy pod numerami telefonów widniejących na tablicach informacyjnych.

7. Dzisiaj, w niedzielę 21 sierpnia w kościele Wniebowzięcia NMP w Puszczykowie kolejny koncert organowy. Wystąpi Pan Tomasz Adam Nowak z Niemiec.

8. Przy wyjściu z kościoła, do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero ogłoszeń parafialnych.

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych;

    śp. Piotra Rak, l.69 z ul. Bałtyckiej, pogrzeb – poniedziałek godz. 13,00 (cm. Puszczykowski) 

    śp. Joannę Jurdzińską, l.88 z ul. Fidlera, pogrzeb - w sobotę 27 sierpnia o godz. 11,00  (cm. Puszczykowski) 

                                                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………