UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
24 maja  2015 r.   /Rok B/

 

1. Dziś, UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - święto Patronalne naszego Zgromadzenia Ducha Świętego. Msza św. o godz. 12.00 - w intencji wszystkich sponsorów naszego XII PARAFIALNEGO PIKNIKU RODZINNEGO, który rozpoczniemy po jej zakończeniu. Piknik połączony jest z loterią misyjną. Dochód z loterii przeznaczony jest na pomoc w organizacji stażów misyjnych dla kleryków naszego seminarium. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. W programie: liczne gry, zabawy dla dzieci i dorosłych, różne pokazy, występy dzieci z Przedszkola, naszej parafialnej scholii dziecięcej i inne atrakcje. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe na placu festynu, następnie losowanie głównych nagród. W losowaniu biorą udział wszystkie losy.

2. Jutro, w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Biuro parafialne będzie nieczynne.

3. W czwartek, 28 maja o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Domu Zakonnym.

4. Od dziś do 31 maja w sali im. Jana Pawła II będzie czynna Wystawa WOŁYŃ 1943, poświęcona ofiarom ludobójstwa na Kresach II Rzeczpospolitej, ukazująca historię dwanaściorga dzieci Ocalonych z Ludobójstwa. Organizatorem wystawy jest tworzący się Puszczykowski Klub Kresowy. Wystawę można zwiedzać: w dni powszednie od g. 19.00 do 20.00 i w niedziele od g. 10.00 /po Mszach św./

5. Nabożeństwa majowe - codziennie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa majowe - w poniedziałki i środy o godz. 16.30.

6. Informujemy, że mamy już komplet pielgrzymów na Mazury. Prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty.

7. W ramach obchodów 25-lecia Samorządności - w środę, 27 maja br. o godz. 17.00 w kościele pw. Matki Boskiej Wniebowziętej zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 25 lat działalności samorządu lokalnego, z prośbą o dalsze łaski Boże dla wspólnoty puszczykowskiej. Urząd Miasta zachęca do udziału w tej Mszy św. Główna uroczystość obchodów odbędzie się w centralnej części miasta, na Rynku – w piątek, 12 czerwca o g. 18.00.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” i ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”: Dlaczego młodych Europejczyków fascynuje radykalny islam? Poszukiwanie dialogu w różnorodności – o działaniu Ducha Świętego w Kościele. Także o tym, że warto żyć, a świat jest kolorowy mówią mamy tworzące rodziny zastępcze.