I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2016 r.   / Rok A /

 

1. Dziś, I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „ Idźcie i głoście”. W Adwencie zapraszamy na Roraty o godz. 7.00, od poniedziałku do piątku.

2. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się od dziś w opłatki wigilijne, które błogosławimy dzisiaj po Mszach św. Caritas parafialna rozprowadza w ramach Wigilijnej Akcji Pomocy Dzieciom, świece wigilijne w cenie: duże 13 zł, małe 6 zł.

3. W poniedziałek, 28 listopada – “śpiewnik domowy”, chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy o godz. 11.00 do kawiarenki parafialnej. Również  w poniedziałek, 28 listopada o g. 19.00 zapraszamy do kawiarenki na spotkanie przy robótkach.

4. W środę, 30 listopada, swoje imieniny obchodzi o. Andrzej Guzik. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

5. 1 grudnia przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, aby modlić się wspólnie za kapłanów i z prośbą o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

6. I piątek miesiąca —2 grudnia

    - od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą. O. Sławek swoich chorych odwiedzi w sobotę.

    - od godz. 17.00 do 17.50 okazja do Spowiedzi św. i Komunii dla dzieci

    - o godz. 18.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.45 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski. Przez cały czas trwania adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. W I sobotę, po Mszy św. rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. W przyszłą, niedzielę, 4 grudnia na Mszę św. o godz. 9.00 i spotkanie zapraszamy uczniów kl. 1, 2 i 3 Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

9. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 w czasie, której poświęcimy dzieciom medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci.

10. W Sali Jana Pawła II , po Mszach św. niedzielnych, do 4 grudnia można obejrzeć wystawę akwarel i gobelinów Marii Gostylli – Pachuckiej, zainspirowanych podróżami do Francji.

11. Jeśli ktoś z parafian pragnie ofiarować choinki do świątecznego wystroju kościoła, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.

12. Trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną - w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy.

13. W sobotę, 3 grudnia po rannej Mszy św. wyjazd na 25 urodziny Radia Maryja do Torunia. Zapisy w zakrystii.

14. Wychodząc z kościoła, do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero ogłoszeń parafialnych.