I  NIEDZIELA  ADWENTU
29 listopada 2015 r.   /Rok C/

 

1. Dziś, I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie". Rok Jubileuszowy 1050 – lecia chrztu Polski. W prezbiterium ustawiona została specjalna świeca jubileuszowa, która zapalona będzie uroczyście podczas Mszy św. o godz. 10.30. Płonąca świeca to  symbol wiary, jaką otrzymaliśmy przed 1050 laty jako naród, a każdy z nas w godzinie swojego chrztu.  Chcemy Bogu dziękować za ten płomień wiary, strzec go i odważnie nieść go w przyszłość świata i Kościoła. Roraty, odprawiane będą w Adwencie codziennie o godz. 7.00.

2. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się od dziś w opłatki wigilijne, które błogosławimy dzisiaj po Mszach św. Caritas parafialna rozprowadza w ramach Wigilijnej Akcji Pomocy Dzieciom, świece wigilijne w cenie: duże 12 zł, małe 6 zł.

3. Spotkanie formacyjne Oazy Dorosłych, dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

4. W poniedziałek, 30 listopada o godz. 11.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na pierwsze organizacyjne spotkanie „Śpiewnika domowego”.  Wspólne spotkanie przy kawie i śpiew popularnych piosenek niech będzie czasem naszej radości i relaksu.  „Śpiewnik” adresowany jest do wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcą pośpiewać.

5. We wtorek, Msza św. wieczorna w intencji TV Trwam i Radia Maryja i naszej Ojczyzny, następnie modlitewne spotkanie.

6. W środę, 2 grudnia na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy członków „Żywego Różańca”.

7. 3 grudnia przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, aby modlić się wspólnie za kapłanów i z prośbą o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

8. I piątek miesiąca — 4 grudnia

    - od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z sakramentalną posługą. O. Sławek swoich chorych odwiedzi w sobotę.

    - od godz.: 17.00 do 17.50 okazja do Spowiedzi św. i Komunii dla dzieci 

    - o godz. 18.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.45 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski. Przez cały czas trwania adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. W I sobotę, po Mszy św. rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

10. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia na Mszę św. o godz. 9.00 i spotkanie zapraszamy uczniów kl. 1, 2 i 3 Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

11. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 w czasie, której poświęcimy dzieciom medaliki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci.

12. Jutro, swoje imieniny obchodzi o. Andrzej Guzik. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

13. Caritas parafialna organizuje już tradycyjnie akcję „Radość pod choinkę”. Osoby chcące przygotować paczkę z prezentem dla dzieci z rodzin potrzebujących, mogą zabrać z koszyka przed ołtarzem kopertę z informacją. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w tej akcji. Przygotowane upominki prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym do niedzieli 13 grudnia.

14. Jeśli ktoś z parafian pragnie ofiarować choinki do świątecznego wystroju kościoła, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.

15. Trwają jeszcze katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną - w poniedziałki i czwartki o godz.19.00. Zapraszamy.

16. Zapraszamy do kawiarenki w naszym nowym domu parafialnym w każdą niedzielę od godz. 9.30 do 13.30.

17.  W sobotę, 5 grudnia po rannej Mszy św. wyjazd do Torunia na 24 urodziny Radia Maryja organizowany przez Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii. Chętni mogą się jeszcze zapisać w zakrystii.

18. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. U ministrantów do nabycia kalendarzyk kieszonkowy z adresami parafii poznańskich kościołów i godzinami odprawianych Mszy św. w cenie 5 zł.

19. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego: śp. Bogusza Adamczyka, l. 73 z ul. Kosynierów Miłosławskich

                                                   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……