III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  / Rok A /
19 marca 2017

 

1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Jutro, liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP,  Patronem naszego Kościoła i  Parafii. Uroczysta suma odpustowa dzisiaj, w niedzielę o godz. 12.00. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji wszystkich pracowników naszego kościoła. Z racji uroczystości naszego Patrona zostały przyznane już tradycyjnie kolejne Medale św. Józefa, które pragniemy wręczyć wyróżnionym osobom w przyszłą niedzielę, 26 marca w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

3. Zapraszamy na spotkania o godz. 19.00 - w poniedziałek, 20 marca Parafialną Radę Ekonomiczną, a w środę, 22 marca Parafialną Radę Duszpasterską.

4. W piątek, Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 - dla dzieci, a o godz. 17.15 - dla dorosłych.

5. 24 marca, w piątek o godz. 19.00 w Sali Jana Pawła II odbędzie się premiera filmu pt. PANI MARIA - Z SYBERII DO PUSZCZYKOWA, zrealizowanego przez „Filmowe Życiorysy”. Film ukazuje pasje i życie artystyczne naszej parafianki – Marii Gostylla - Pachuckiej, głównej bohaterki filmu. Serdecznie zapraszamy na ten uroczysty wieczór.

6. W sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego — Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej Obrzęd Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz błogosławieństwo Matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych do tej szczególnej modlitwy, by każde poczęte dziecko było zawsze otoczone troską rodziców i społeczeństwa. Formularze takiej przysięgi wyłożone są na półce obok gazet. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W tym dniu zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.

7. Na półce, obok gazet wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną - ofiarę na rzecz centralnych instytucji Archidiecezji. Są tam też ulotki „Caritas Poznańskiej” informujące o sposobie przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz tej organizacji.

8. Caritas Parafialna rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 7 zł. Częściowy dochód ze sprzedaży przeznaczony jest, jak co roku, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin naszej parafii, zwłaszcza tym, które przygotowują się do I-wszej Komunii św. Przy tym stoliku do nabycia modlitewnik do św. Józefa w cenie 5 zł.

9. Wszystkie osoby angażujące się w adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy na zebranie organizacyjne poświęcone całodobowej adoracji zaplanowanej na Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Spotkanie odbędzie się w domu  parafialnym, w sobotę 25 marca o godz. 19:00 (po wieczornej Mszy Św.).

10. W drugą niedzielę miesiąca, zebraliśmy 5894,20 zł  na dalszą spłatę naszych zobowiązań, za prace wykonane w domu parafialnym. Bóg zapłać.

11. Każdego dnia Wielkim Poście w Kaplicy Adoracji o godz. 15.00 trwamy na modlitwie w intencji życia poczętego.

12. W marcowe poniedziałki o godz. 10.30 zapraszamy na śpiewnik domowy do kawiarenki. O godz. 19.00 spotkanie przy robótkach z podpowiedzeniem wzorów prostych ozdób świątecznych.

13. Wychodząc z kościoła do nabycia „Przewodnik katolicki” oraz ksero ogłoszeń.

14. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych:

      śp. Władysławę Nowacką, l.89 z ul. Nowowiejskiego

      śp. Marka Monarchy, l. 65 z ul. 3 Maja

                                                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …………