I  NIEDZIELA WIELKIEGO  POSTU
14  lutego 2016 r.   /Rok C/

 

1. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które przeznaczamy na dalszą spłatę naszych zobowiązań, za wykonane prace w nowym domu parafialnym.

2. Rozpoczął się Wielki Post Pamiętajmy, to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

3. W piątki - Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 - dla dzieci, a o godz. 17.15 - dla dorosłych.

4. Biuro parafialne czynne jest:

    - w poniedziałek od godz. 16.00 – 17.00

    - w środę od godz. 10.00 – 11.00 i od 16.00 – 17.00

    - w sobotę od godz. 10.00 – 12.00 

5. Na półce obok gazet wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną i ulotki „Caritas Poznańskiej” informujące o sposobie przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz tej organizacji.

6. Caritas Parafialna rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 7 zł. Częściowy dochód ze sprzedaży przeznaczony jest, jak co roku, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin naszej parafii, zwłaszcza tym, które  przygotowują się do I-wszej Komunii św.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” i ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. W najnowszym Przewodniku:  Kontynuujemy wielkopostny cykl „Miłosierdzie w działaniu” o uczynkach Miłosierdzia. Trzy dary – reportaż o francuskim małżeństwie, które poświęciło swoje życie pracy z ubogimi. Rodzina stała się priorytetem ekonomicznym - wywiad z dr Pawłem Wosickim z Fundacji „Głos dla Życia” o programie „Rodzina 500+”