II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  / Rok A /
23 kwietnia  2017

 

l. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. możliwość oddania czci św. siostrze Faustynie poprzez dotknięcie dłonią Jej Relikwii. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które prosimy składać prośby i podziękowania, które przedstawimy Bogu.

2. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia przeprowadzona jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Dziękujemy za te ofiary.

3. W poniedziałek, o godz. 10.30 zapraszamy na „Śpiewnik domowy” do kawiarenki parafialnej.

4. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 19.00 w Domu Zakonnym.

5. We wtorek, 25 kwietnia św. Marka Ewangelisty, dzień imienin O. Proboszcza. Pamiętajmy w swoich modlitwach o solenizancie.

6.  W środę i czwartek 26 i 27 kwietnia od godz. 19.00 spotkania kandydatów do Bierzmowania z O. Proboszczem.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.

8. W niedzielę, 30 kwietnia Krąg Biblijny przy naszej parafii organizuje mini Maraton Biblijny od godz. 15.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie się chętnych w zakrystii do czytania fragmentów Pisma Świętego.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na Daninę Diecezjalną. Koperty na ten cel nadal są wyłożone na półce obok gazet.

10. Minął rok od prezentacji projektu kaplicy adoracji. Wtedy wydany został pierwszy, okolicznościowy numer parafialnego informatora ADOREMUS. Drugi numer ukazał się z okazji poświęcenia kaplicy, a dziś w Święto Miłosierdzia Bożego prezentujemy jego trzecie wydanie. Zachęcamy do zabrania egzemplarza do każdego domu! ADOREMUS wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.

11. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Łukasz Krawczyk, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia diakonatu w Poznaniu, dnia 18 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mających otrzymać święcenia oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

12. Wychodząc z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” z bezpłatnym dodatkiem „ 5 minut z Bogiem” – modlitewnik na każdy dzień miesiąca maja oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych.

13. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą:

      śp. Irenę Przybył, l.76 z ul. 3 Maja – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 cm. puszczykowski

                                                                     Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ………