II NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
1 marca  2015 r. /Rok B/

 

1. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św., w całym kraju zbierane są ofiary do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Celem tego dzieła to wsparcie polskich misjonarzy pracujących w ok. 100 krajach.

2. Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

3. We wtorek, Msza św. wieczorna w intencji TV Trwam i Radia Maryja, następnie modlitewne spotkanie sympatyków.

4. Parafialną Radę Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie we wtorek, 3 marca o godz. 19.00.

5. W środę, na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy członków „Żywego Różańca”.

6. 5 marca, I czwartek miesiąca. Od godz.: 17.00 na adoracja Najświętszego Sakramentu, aby modlić się wspólnie za kapłanów i z prośbą o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

7. I piątek miesiąca — 6 marca

    - od godz.: 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z sakramentalną posługą. O. Sławek chorych odwiedzi w sobotę. 

    Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 - dla dzieci, a o godz. 17.15 - dla dorosłych.

    - od godz.: 17.00 do 17.50 okazja do Spowiedzi św. i Komunii św. dla dzieci 

    - o godz. 18.00 Msza św.

    - po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do godz. 20.50 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Przez cały czas trwania adoracji okazja do Spowiedzi św. i Komunii św. która będzie udzielana o godz. 20.00 i 20.50

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. rannej, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

9. Za tydzień od 8 do 11 marca przeżywać będziemy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Waldemar Kowalczyk – Paulin z Wrocławia. Zarezerwujmy sobie czas na ten szczególny okres rekolekcji.

10. Rozpoczęły się Katechezy Przedmałżeńskie dla narzeczonych, które potrwają do 15 marca.

11. Informujemy że Ks. Bp Zdzisław Fortuniak udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 8 czerwca o godz. 17.00.

12. Na półce, obok gazet wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną - ofiarę na rzecz centralnych instytucji Archidiecezji. Są tam też ulotki „Caritas Poznańskiej” informujące o sposobie przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz tej organizacji.

13. Caritas Parafialna rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 7 zł. Częściowy dochód ze sprzedaży przeznaczony jest,  jak co roku, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin naszej parafii, zwłaszcza tym, które przygotowują się do I-wszej Komunii św.

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”  oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”: Poszukiwanie nowego ładu gospodarczego – wyzwaniem dla Kościoła. Skazany na banicję, wyjęty spod prawa – Józef Franczak „Lalek”, ostatni z „Żołnierzy Wyklętych”. „Skrzynka na dzieci” – czyli o tym, jak koreański pastor ratuje porzucone noworodki. Wspólnota Sióstr Karmelitanek w Puszczykowie.

15. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłe:

      śp. Helenę Kubiak, l.94 z ul. 3 Maja

      śp. Jolantę Zdunek-Nowak, l.54 z ul. Niwka Stara               

                                                                                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……