XX NIEDZIELA  ZWYKŁA
20 sierpnia 2017   / Rok A /

 

25 sierpnia mija 112 lat od urodzin św. Siostry Faustyny. Z tej okazji zapraszamy do naszej Kaplicy Adoracji na "Noc Miłosierdzia". Całonocne czuwanie modlitewne przy relikwiach św. Siostry Faustyny rozpoczniemy w czwartek, 24 sierpnia po wieczornej Mszy św. a zakończymy w piątek, 25 sierpnia poranną Mszą św. o g. 7.00 i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich parafian do współuczestnictwa w "Nocy Miłosierdzia". Wcześniej, we wtorek, 22 sierpnia po Mszy św. wieczornej w Sali Jana Pawła II wyświetlony będzie film DAR BOGA MIŁOSIERNEGO, życie i misja św. Faustyny. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny. Czas projekcji 92 min.

2. W sobotę, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej, patronki naszego dolnego kościoła. Po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00, odnowienie Jasnogórskich ślubów.

3. Uczniowie z najuboższych rodzin naszej parafii, przez cały rok szkolny mogą korzystać z obiadów, dzięki sponsorom, którymi są Parafianie i nie tylko. Także w nowym roku szkolnym, który niebawem się zacznie,  musimy się zatroszczyć aby żadne dziecko nie chodziło głodne. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia po Mszach św. wolontariusze Caritas będą zbierali ofiary do puszek na obiady i przybory szkolne dla będących w potrzebie uczniów naszych szkół. Już dziś, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W drugą niedzielę miesiąca, zebraliśmy 5547,80 zł na dalszą spłatę naszych zobowiązań, a na pomoc ofiarom burz i nawałnic 3100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. Zapraszamy do udziału w XI Pieszej Pielgrzymce z Puszczykowa do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach. Wyjście w niedzielę, 3 września br. o godz. 4.00. Zapisy pod numerami telefonów znajdujących się na tablicach informacyjnych.

6. Dzisiaj, o godz. 19.00 w kościele Matki Boskiej Wniebowziętej ostatni w tym roku koncert organowy z cyklu  XI Letnich Koncertów Organowych w Wielkopolskim Parku Narodowym.

7. W dniach, 19 i 20 września/wtorek i środa/ organizujemy parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 95 zł.- w tym przejazd i nocleg. Wyżywienie we własnym zakresie. Wyjazd z parkingu o godz. 7.00. Zapisy, wraz z wpłatą przyjmowane są w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”, oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych.

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych:

    śp. Janusza Jandy, l.57 z ul. Niwka Stara

    śp. Martę Mańczak, l.68 z ul. Solskiego

                                                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…