IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA
26 kwietnia  2015 r. /Rok B/

 

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek po Mszach św. przeznaczone są na potrzeby naszego Seminarium Zakonnego w Bydgoszczy i Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. Dzisiaj, od godz.15.00 do 17.00, mini Maraton Biblijny w czasie, którego czytana będzie Księga Wyjścia. W zakrystii można jeszcze zgłosić chęć czytania fragmentów tej Księgi.

3. Jutro, w poniedziałek 27 kwietnia przypada I rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy dzisiaj o g. 19.00 do Sali Jana Pawła II na koncert papieski  "Świętość dla każdego". Wystąpią Julia i Grzegorz Kopala, muzycy od lat związani ze sceną muzyki chrześcijańskiej. Artyści wprowadzą nas w klimat pięknego słowa modlitwy, poezji i fragmentów prozy Karola Wojtyły. Usłyszymy także ciekawe historie z życia Ojca Świętego. Bądźmy razem ze św. Janem Pawłem II w tym uroczystym dniu.

4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Przez cały miesiąc - nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. Nabożeństwa majowe, tylko dla dzieci - w poniedziałki i środy o godz. 16.30.

5. I piątek miesiąca — 1 maja

    - od godz.: 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z sakramentalną posługą. O. Sławek chorych odwiedzi w sobotę. 

    - od godz.: 17.00 do 17.50 okazja do Spowiedzi św. i Komunii dla dzieci /Komunia św. co 20 minut/

    - o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe

    - następnie indywidualna adoracja do godz. 20.50 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Przez cały czas trwania adoracji okazja do Spowiedzi św. i Komunii św. która będzie udzielana o godz. 20.00 i 20.50 Biskupi na dzień 1 maja udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W I sobotę po Mszy św. rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7. Uroczystość NMP Królowej Polski liturgicznie będzie obchodzona tego roku w sobotę, 2 maja. Msza św. w intencji Ojczyzny przy Krzyżu Powstańczym zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 3 maja o godz. 12.00. Wszystkie Poczty Sztandarowe prosimy o ustawienie się przed kościołem o godz. 11.45, skąd procesyjnie przejdziemy na miejsce celebry. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag państwowych na to święto.

8. Na Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę zapraszamy tegorocznych maturzystów, aby wspólnie wypraszać łaski potrzebne na czas egzaminów dojrzałości.

9. W poniedziałki i czwartki o godz. 19.00  katechezy dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.

10. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 24 maja pragniemy już tradycyjnie zorganizować XII Piknik Rodzinny z loterią misyjną. Prosimy o składanie fantów na loterię.

11. W dniach 26 – 29 czerwca /od piątku do poniedziałku/ organizujemy czterodniową parafialną pielgrzymkę na Mazury miedzy innymi do Sanktuariów w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Warmińskim. Koszt 400 zł / przejazd, noclegi, śniadania i obiadokolacje/. Szczegółowe informacje, zapisy z podaniem numeru PESEL i wpłatę 100 zł przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.

12. 8 -9 maja jest możliwość wyjazdu do Częstochowy na dwudniową pielgrzymkę organizowaną przez bankowców poznańskich – są jeszcze wolne miejsca (5os.).Wyjazd autokarem z placu przy naszym kościele - 8 maja o g. 6.30. Powrót 9 maja ok. g. 21.00, koszt 140,- zł. Zgłoszenia do 30 kwietnia przyjmuje Jolenta Strabel.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”, ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. W najnowszym numerze „Przewodnika” przeczytamy: Kościół ubogi według papieża Franciszka. Obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej – o polskiej polityce pamięci. Prawa jednostki a dyskryminacja – rozmowa z Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Ireną Lipowicz.