NIEDZIELA  CHRYSTUSA,  KRÓLA WSZECHŚWIATA
23    listopada  2014 r. /Rok A/


1. Dziś, Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w  roku liturgicznym.
    Po Mszy św. o godz.12.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia  Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne zmówienie aktu poświęcenia można dostąpić odpustu zupełnego.

2. W miniony poniedziałek przeżyliśmy wizytację kanoniczną naszej parafii przez Ks. Arcybiskupa.
    Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg tej wizytacji. W najbliższym czasie otrzymamy dekret powizytacyjny.
    W sobotę, 29 listopada w naszej parafii Ks. Arcybiskup spotka się z kapłanami naszego dekanatu, aby podsumować wizytację we wszystkich parafiach dekanatu.

3. Wprowadzamy w naszej parafii katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
    Katechezy odbywać się będą w ostatni piątek miesiąca o godz. 19.00 w biurze parafialnym. Obowiązują one wszystkich, którzy planują chrzest swego dziecka w następnym miesiącu. Pierwsza taka katecheza, w najbliższy piątek 28 listopada.

4. Za tydzień, 30 listopada - I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego. Ogłaszamy konkurs na wieniec adwentowy, który prosimy przynieść w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. Przygotujmy też w tym tygodniu lampiony, aby nimi oświetlać i wskazywać drogę udającym się na Roraty, które będą odprawiane w Adwencie codziennie o godz. 7.00.

5. W tych dniach zakończono remont wieży naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli
    modlitwą tym pracom a także tym, którzy swymi ofiarami wsparli ten wysiłek i będą chcieli go wesprzeć
w drugą niedzielę grudnia. Bóg zapłać.

6. W sobotę zakończyła się AKADEMIA RODZINY. Wszystkim, którzy angażowali się w organizację tych ciekawych spotkań - serdeczne Bóg zapłać.

7. „Przewodnik Katolicki”, ksero ogłoszeń parafialnych do nabycia przy wyjściu z kościoła.
    W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”: Gdy brakuje dachu nad głową – jak walczyć z bezdomnością. Królestwo Boże na ziemi – czy jest możliwe? Rozważania w święto Chrystusa Króla Wszechświata. Polska w XX wieku – burzliwa historia ojczyzny widziana oczami Piotra Zychowicza.
    Do nabycia też nowy numer „Posłańca Ducha Świętego” w cenie 5 zł.

8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych 
    śp. Jana Walkowiaka, l.77 z ul. Kochanowskiego
    śp. Marię Brychcy, l.91 z ul. Chopina
                                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……