III NIEDZIELA  ZWYKŁA
25 stycznia  2015 r. /Rok B/

 

1. Ofiary składane dziś, po Mszach św. do puszek przeznaczone są na funkcjonowanie Radia Emaus, katolickiej rozgłośni naszej Archidiecezji.

2. Dzisiaj, o godz. 15.30 spotkanie noworoczne wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

3. Koncert kolęd i pastorałek w formie tanecznej w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Staropolanie – Wielkopolska” dzisiaj, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. Zapraszamy.

4. Katechezy dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek, 30 stycznia o godz. 19.00 w biurze parafialnym. Obowiązują one wszystkich, którzy planują chrzest swego dziecka w przyszłym miesiącu.

5. Dobiega końca tegoroczna KOLĘDA. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie a pragną to uczynić w ostatnim dniu kolędy 3 lutego, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii po Mszach św.

6. Do soboty, 31 stycznia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00

7. W niedzielę 1 lutego o godz. 16.00 zapraszamy parafian i mieszkańców Puszczykowa, do Sali Jana Pawła II na spotkanie kulturalne i publiczny pokaz filmu pt. „Człowiek wielu pasji. Zenon Błądek.”. Film jest formą wdzięczności i podziękowania dla naszego parafianina za czynny udział i zainteresowanie życiem parafii, głównie budową, modernizacją kościoła i otoczenia, także nieustanną troskę o utrzymanie należytego stanu technicznego. Film powstał z udziałem parafian, przyjaciół i członków rodziny. Patronat Honorowy nad filmem objął JE. Ks. Abp.  Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański.

8. Pod patronatem JE. Ks. Abp Metropolity Poznańskiego dnia 1 lutego odbędzie się w 120 parafiach Poznania i okolic Akcja Informacyjna dla Rodziców pod hasłem: „Twoje Dziecko — Wielka Sprawa! Jego szczęście w Twoich rękach”. Zostaną w niej przedstawione zagadnienia dotyczące zasadniczej roli rodziców dla właściwego rozwoju dzieci, a także problemu nieodpowiedniej edukacji seksualnej oraz edukacji równościowej. Akcja ma uświadomić rodzicom (a także dziadkom, nauczycielom i innym zainteresowanym) jak ważne jest zaangażowanie i troska o wychowanie ich dzieci. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na takie spotkanie w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 1 lutego po Mszy św. z udziałem dzieci ok. godz. 11.30 do dolnego kościoła. W tym czasie dla dzieci w Sali Jana Pawła II będzie wyświetlony film.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”  oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”: Papież Franciszek odwiedza Sri Lankę i Filipiny. Czy współczesna medycyna potrafi określić stan śmierci mózgowej? – wątpliwości wokół pobierania organów do przeszczepu. Moje zdjęcia, to mój wybór artystyczny, staram się być blisko Boga – mówi Adam Bujak, wybitny fotograf. Zapraszamy do lektury!

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą:
      śp. Janinę Kotlińską, l.92 z ul. Berwińskiego, pogrzeb wtorek godz. 12.00 na cmenatarzu puszczykowskim.

                                                                   Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie………