VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 maja 2016 r.   /Rok C/

 

1. Rozpoczynamy dziś miesiąc maj. Przez cały miesiąc –codziennie nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.   W poniedziałki i środy o godz. 16.30 na nabożeństwo majowe zapraszamy dzieci.

2. We wtorek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczyć będzie Ks. Kan. Jan Glapiak - przewodniczący referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów, duszpasterz wspólnot Żywego Różańca w kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Wszystkie Poczty Sztandarowe prosimy o ustawienie się przed kościołem. Pamiętajmy o wywieszeniu flag państwowych na to święto,  jak też na święto flagi -  2 maja. Flagi narodowe można dziś nabyć u młodzieży KSM w kruchcie kościoła.

3. We wtorek, Msza św. wieczorna w intencji TV Trwam i Radia Maryja, następnie modlitewne spotkanie. Na tę Mszę św. wieczorną, 3 maja zapraszamy też tegorocznych maturzystów, aby wspólnie wypraszać potrzebne łaski na czas egzaminów dojrzałości.

4. W środę, 4 maja na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy członków „Żywego Różańca”.

5  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. 

   - w  I czwartek – od g. 17.00 za kapłanów i o liczne powołania kapłańskie i zakonne.Także w tym dniu o godz.   19.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

   - w I piątek – od g. 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze. O. Sławek chorych odwiedzi w sobotę. Od godziny 17.00 dla dzieci Spowiedź i Komunia św. Po Mszy św. wieczornej okazja do Spowiedzi św. dla dorosłych, także  nabożeństwo do  Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

   - w I sobotę po Mszy św. rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

6. W przyszłą niedzielę, 8 maja - Uroczystość I-wszej Komunii św. dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00. W związku z tym Msza św., która zawsze jest o godz. 9.00 sprawowana będzie wcześniej - o godz. 8.30. Bezpośrednie przygotowania do tej uroczystości: środa i czwartek o godz. 18.00 - próba dla dzieci przed I Komunią św., a w sobotę o godz. 10.00 - Spowiedź św. dla dzieci. Spowiedź św. dla rodziców i krewnych, codziennie przed Mszami św. a szczególne zapraszamy w I piątek po Mszy św. wieczornej od godz. 20.40.

7. W ubiegłą niedzielę na pomoc mieszkańcom Ukrainy zebraliśmy 2493 zł. Bóg zapłać.

8. W kruchcie kościoła do wystawionego  kartonu można składać pieluszki i pielucho majtki, w ramach akcji KSM-u "Pieluszka dla maluszka”.

9. Tegoroczny Piknik Rodziny z loterią misyjną organizujemy w niedzielę,  po Zesłaniu Ducha Świętego - 22 maja. Prosimy o składanie fantów na loterię w zakrystii i w biurze parafialnym.

10. W dniach 23 do 25 lipca z racji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, gościć będziemy w naszej parafii zagraniczną młodzież. Przyjmujemy zgłoszenia rodzin, które by chciały przyjąć pielgrzymów do swoich domów na nocleg.

11. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymki organizowane przez Koło Przyjaciół Radia Maryja, do Kalisza i Torunia.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero ogłoszeń parafialnych.

13. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych:

      śp. Leszka Madajczaka, l. 62 z ul. Kosynierów Miłosławskich

      śp. Zygmunta Skibińskiego, l.87 z ul. Nowowiejskiego – pogrzeb w czwartek o godz. 13,00 – cm. Puszczykowo

                                                                         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………