XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
30 sierpnia 2015 r.   /Rok B/

 

1. Dzisiaj, po Mszach św. wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek na obiady i przybory szkolne dla będących w potrzebie uczniów naszych szkół. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę, ostatnia Msza św. o godz. 21.00.

3. We wtorek, 1 września o godz. 8.00 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Gimnazjum i Zespołu Szkół, a dla Szkoły Podstawowej w środę, 2 września o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tej Eucharystii. W przyszłą niedzielę, 6 września w czasie Mszy św. o godz. 10.30 - poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom kl. 0 i I.

4. We wtorek też przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkie ofiary tej tragicznej wojny i prośmy o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.

5. We wtorek, Msza św. wieczorna w intencji TV Trwam i Radia Maryja, następnie modlitewne spotkanie.

6. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy członków „Żywego Różańca”. Po Mszy św. spotkanie.

7. 3 września, I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, aby modlić się za kapłanów i prosić o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

8. I piątek miesiąca - 4 września

    - od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z sakramentalną posługą

    - od godz.: 17.00 do 17.50 okazja do Spowiedzi św. i Komunii dla dzieci /Komunia św. co 20 minut/

    - o godz. 18.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.45 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski. Przez cały czas trwania adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. W I sobotę, po Mszy św. rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jeszcze tak jak w wakacje.

11. W dniach, 24 i 25 września /czwartek i piątek / organizujemy parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 95 zł.- w tym przejazd i nocleg. Wyżywienie we własnym zakresie. Wyjazd o godz. 6.00. Zapisy, wraz z wpłatą przyjmowane są w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

12. W niedzielę 6 września o godz. 4.00 wyrusza IX Między Parafialna Pielgrzymka Piesza do Tulec. Zapraszamy i prosimy o zapisy pod nr. telefonów podanych na tablicy stojącej w kruchcie kościoła.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”, oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych.