V NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
22 marca  2015 r. /Rok B/

 

l. Ofiary składane dziś, po Mszach św. do puszek przeznaczone są na pomoc dla naszego Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy. Za te ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.00 Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Oazy Dorosłych.

3. Zapraszamy na cykl katechez dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

4. W środę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego — Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej Obrzęd Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz błogosławieństwo Matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych do tej szczególnej modlitwy, by każde poczęte dziecko było zawsze otoczone troską rodziców i społeczeństwa. Formularze takiej przysięgi wyłożone są na półce obok gazet. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W tym dniu zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Po Mszy św. zapraszamy do Sali Jana Pawła II na film pt. „Ziemia Maryi” film oparty na faktach, które poruszają każdego.

5. W czwartek, 26 marca o godz. 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W piątek, 27 marca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze ze Spowiedzią Wielkanocną. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św. O. Sławek odwiedzi chorych w sobotę.

7. Katecheza przed chrztem dzieci w piątek 27 marca o godz. 19,00 w biurze parafialnym.

8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30— dla dzieci, a dla dorosłych o godz. 17.15.

9. Za tydzień, Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 12.00 zgromadzimy się przed figurą Maryi z Nazaretu, tam nastąpi poświęcenie palm i procesja do kościoła. Ofiary zbierane po Mszach św. do puszek przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Niedzielę Palmową o godz. 16.00 DROGA KRZYŻOWA ulicami naszej Parafii: początek przy Szpitalu i przejdziemy ulicami: Kraszewskiego, Berwińskiego, Kosynierów Miłosławskich, 3-ego Maja i Dworcową do kościoła, gdzie o godz. 17.00 - Gorzkie Żale.

10. Już dziś informujemy, że w Wielki Wtorek, 31 marca o godz. 18.45 sprawowane będzie nabożeństwo pokutne, które będzie przygotowaniem do Sakramentu Pojednania. Spowiadać będziemy, po tym nabożeństwie, do późnych godzin wieczornych do ostatniego penitenta, do ok. godz. 23.00. Prosimy skorzystać z tej niezwykłej okazji przygotowania do Świąt Zmartwychwstania. Osoby starsze będą mogły skorzystać że Spowiedzi św. w Wielki Wtorek od godz. 8.00 do 9.00.

11. U Przedstawicieli Caritas Parafialnej do nabycia Paschaliki Wielkanocne w cenie 7 zł.

12. Koperty na Daninę Diecezjalną wyłożone są na półce obok gazet. Dziękujemy za ofiary na ten cel.

13. W sobotę, 28 marca o godz. 19,00 w kościele pw. św. Mikołaja w Mosinie odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki pasyjnej „Stabat Mater Doloroso”.

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”, nowy numer „Posłańca Ducha Świętego” oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”: Kara śmierci – zło pozostaje złem niezależnie od okoliczności. Post, już nie taki ścisły – o tym jak zmieniły się przepisy po Soborze Watykańskim II. Demon południa, czyli o pokusie lenistwa. Zapraszamy do lektury!