XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA
23 października  2016 r.   /Rok C/

 

1. Przeżywamy dziś Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, któremu towarzyszy hasło: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Ofiary zbierane po Mszach św. do puszek przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne i pomoc misjonarzom naszego Zgromadzenia. Przez cały tydzień na różańcu będziemy się modlić za misjonarzy i za tych, którzy do tej służby się przygotowują.

2. Dzisiaj w niedzielę, o godz. 12.00 Mszę św. sprawować będzie Ks. Bp Grzegorz Balcerek, który poświęci kaplicę adoracji i w uroczystej procesji przeniesie do niej Najświętszy Sakrament. Kaplica będzie czynna codziennie po Mszy św. rannej do Mszy św. wieczornej. Dzisiaj, składamy gorące Bóg zapłać za „dar serca”, wszystkim zaangażowanym w realizację i włożony wkład pracy twórczej, a także tym, którzy swoją modlitwą i materialnie wspierali to dzieło. Dla upamiętnienia tego szczególnego wydarzenia wydano pamiątkowe obrazki z wizerunkiem obrazu Jezusa Miłosiernego z naszej kaplicy i pismo ADOREMUS - prosimy je  pobrać u ministrantów w kruchcie kościoła, a za dowolną ofiarą można nabyć okolicznościową kartę pocztową, wydaną przez Pocztę Polską.

3. Formacyjne spotkanie Oazy Dorosłych dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

4. Wznawiamy spotkania „Śpiewnika domowego” – zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania w poniedziałek, 24 października o godz. 11.00 do  kawiarenki parafialnej.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego - w czwartek o godz. 19.00.

6. Zapraszamy na różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.30 do dolnego kościoła.

7. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w poniedziałek, 31 października zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy ze Świętymi. Spotykamy się przy Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 17.00, skąd korowodem świętych przejdziemy do kościoła, do Sali św. Jana Pawła II.

8. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki na jednorazowe wymienianki za zmarłych. Czytelnie wypisane prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. Wychodząc z kościoła, do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero ogłoszeń parafialnych. W Przewodniku Katolickim można przeczytać: Czy są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie nie słyszano o Jezusie? – o dzisiejszej potrzebie ewangelizacji w Niedzielę Misyjną. Uzdrowieni przez Popiełuszkę – wywiad z Mileną Kindziuk, autorką książki Cuda księdza Jerzego. Dlaczego nie wszyscy są uzdrawiani. Na traktorkach do Lisieux – pielgrzymka bezdomnych.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych:

    śp. Wandę Ziółek-Wandelt l.90 z ul. 3 Maja

    śp. Alojzego Orywał, l.85 z ul. Pomorskiej

    śp. Piotra Nowaka, l.55 z ul. Libelta, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek 27 października

                                                     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………