XI NIEDZIELA  ZWYKŁA
18 czerwca  2017   / Rok A /

 

1. Dziś, o godz. 12.00 O. Marek wraz z O. Andrzejem i O. Adamem sprawować będą dziękczynną Mszę św. z okazji 25-tej Rocznicy Święceń Kapłańskich. W swych modlitwach pamiętajmy o Jubilatach.

2. Ofiary składane dziś, po Mszach św. do puszek przeznaczone są na KUL i WT. Składamy serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

3. Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie, procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków i ziół.

4. 23 czerwca, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu uroczysta Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla wszystkich szkół zostanie odprawiona o godz. 8.00. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek, 22 czerwca od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ z procesją. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i udziału w zabawach hucznych.

5. W sobotę, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu pragniemy przeżyć IX Parafa1ny Dzień Chorych, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 z udzieleniem Sakramentu Chorych, następnie spotkanie w Sali Jana Pawła II. Prosimy rodziny, aby przywiozły swoich chorych do kościoła. Osoby, które nie mają możliwości dojazdu, prosimy zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku i dla nich zorganizujemy transport. Od godz. 9.30 okazja do Spowiedzi św.

6. Z racji kończącej się kadencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej zapraszamy wszystkich członków Rad na spotkanie w poniedziałek, 26 czerwca na godz. 19.00.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za 4921,40 zł. złożone, w drugą niedzielę miesiąca, na dalszą spłatę naszych zobowiązań.

8. Organizujemy wyjazd na jednodniowe rekolekcje „Jezus na stadionie” 1 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy kościele. Koszt 150 zł. /autokar, karta wstępu i wyżywienie/. Zapisy w zakrystii u O. Sławka.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”  oraz ksero dzisiejszych ogłoszeń parafialnych.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego:

      śp. Krzysztofa Sikorskiego, l.60 z ul. Wodnej w Mosinie

                                                     Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……