XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA
24 lipca 2016 r.   /Rok C/

 

1. Dzisiaj, z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa — patrona kierowców, po każdej Mszy św., obrzęd  błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Przy poświęceniu pojazdów, na parkingu zbiórka ofiar na wsparcie ogólnopolskiej akcji pomocy misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Św. Krzysztofie, budź w nas czujność, wyobraźnię i szczęśliwie prowadź nas do celu.

2. Z racji  Światowych Dni Młodzieży, gościmy w parafii młodzież z Malezji i Filipin, która dziś w nocy jedzie już do Krakowa. Wspólnota Neokatechumenalna pragnie poinformować, że w czwartek dnia 28 lipca przybędzie do naszej parafii około 100-osobowa grupa młodzieży tejże wspólnoty z Ukrainy która udaje się na Światowe Dni Młodzieży. Razem z nimi zapraszamy na wspólną ewangelizację. O godzinie 16.00 wymarsz spod Szkoły Podstawowej nr 2 na ulicy Kasprowicza na Rynek w Puszczykowie. Po spotkaniu na Rynku zapraszamy do naszego kościoła na Eucharystię o godz.19.00. Po Eucharystii zapraszamy do sali Jana Pawła II na wspólną kolację. Pielgrzymów pożegnamy w piątek rano.

3. Już w najbliższą środę 27 lipca przybywa do naszej Ojczyzny Ojciec Święty Franciszek. To niezwykle ważne wydarzenie, obok którego nie możemy przejść obojętnie. Zachęcamy aby śledzić te wydarzenia dzięki transmisjom telewizyjnym. Program wizyty papieża Franciszka jest szeroko dostępny w mediach publicznych. Prosimy również wszystkich o modlitwę, aby Światowe Dni Młodzieży przyniosły obfity owoc tak w Polsce, jak w całym świecie.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę 30 i 31 lipca oraz w sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia będzie można obejrzeć wystawę poświęconą odbudowie Pomnika Wdzięczności – Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę 6.sierpnia po Mszy św. wieczornej godz.18.00  wyświetlony zostanie krótki film o Pomniku. Po filmie przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika prof. Stanisław Mikołajczak opowie o burzliwych losach Pomnika, zamierzeniach odbudowy, oraz odpowie na pytania  osób zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!

5. Wychodząc z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz ksero ogłoszeń parafialnych. W numerze 30 Przewodnika Katolickiego możemy przeczytać: Przyjaciel papieża Franciszka opowiada, jaką osobą jest Ojciec Święty na co dzień i dlaczego chce zmian w Kościele. Mało znane fakty i opinie dotyczące rzezi wołyńskiej. Dlaczego małżonkowie w głębokim kryzysie nie chcą ze sobą rozmawiać – jak przełamać ciszę niezrozumienia?