Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny i przenosi się drogą kropelkową. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele przypominamy podstawowe zasady:

1) Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki. Z tego obowiązku wyłączeni są tylko duchowni sprawujący Mszę św.

2) Komunię świętą przyjmujemy bezpiecznie na rękę (nie na rękawiczkę). Przedtem należy zdezynfekować dłonie środkiem, który ustawiony jest przed stopniami ołtarza. Ustawiamy się w jednym rzędzie, zachowując odpowiedni dystans. Dłonie kładziemy jedną na drugiej, przyjmujemy hostię i zaraz ją spożywamy.
Wierni, którzy zdecydowanie chcą przyjąć hostię bezpośrednio do ust, ustawiają się do drugiego kapłana. Jeśli Eucharystię sprawuje tylko jeden ksiądz, Komunię św. przyjmują jako ostatni.
Przed rozdawaniem Komunii św. kapłan również dezynfekuje dłonie płynem stojącym przy tabernakulum.
 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 lipca 2020 /Rok A/

1. Od dzisiaj, w lipcu i sierpniu, Msza św. wieczorna w niedzielę o godz. 20:00. 

2. W tygodniu po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa:
    - w poniedziałki do Ducha Świętego
    - w środy do św. Józefa, naszego patrona, do którego można składać prośby i podziękowania
    - w czwartki do Miłosierdzia Bożego

3. We wtorek, Msza św. wieczorna w intencji TV Trwam i Radia Maryja.

4. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła przez internet w niedzielę o godz. 9:00.

5. Decyzją o. Prowincjała, z dniem 1 lipca, swoją posługę jako Kapelan naszego szpitala rozpoczął o. Marek Szrejna. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Życzymy wiele łask Bożych w tej niełatwej pracy wśród chorych i cierpiących.

6. Ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, mianował ks. kan. Romana Poźniaka, Proboszcza parafii Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie, dziekanem naszego lubońskiego dekanatu. Ks. dziekanowi przekazujemy serdeczne gratulacje i życzymy Bożego błogosławieństwa.

7. Za tydzień, II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na dalszą spłatę należności za wykonane prace. Informujemy, że trwają obecnie prace nad odnowieniem balustrad i poręczy przy naszej świątyni. Wymieniony zostanie też daszek nad zejściem do części magazynowej i salki młodzieżowej.

8. Osoby z Koła Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, organizują pielgrzymkę na 29-te dziękczynienie Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w sobotę 11 lipca. Wyjazd po rannej Mszy św. spod naszego kościoła. Powrót wieczorem. Chętni mogą zapisać się na listę pod nr tel. 505 954 163.

9. Wychodząc z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

Msze Święte

Niedziele i Święta:
  7:00
  9:00
10:30
12:00
20:00
( lipiec i sierpień )

Dni powszednie:
  7:00
18:00 

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dotyczy :
osób w podeszłym wieku
kobiet w stanie błogosławionym
osób z objawami infekcji
osób, które czują obawę przed zarażeniem

Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele  prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki.


Biuro parafialne
(aż do odwołania)


czynne tylko
w środę: 16:00-17:00


Sprawy pilne prosimy
uprzednio zgłaszać
telefonicznie.


tel. 61 8133 135